У МОЗ розширили перелік професій, працівники яких можуть бути відсторонені від роботи у разі відсутності вакцинації, – Сергій Сечін

09 листопада 2021

У Міністерстві охорони здоров’я розширили перелік професій, працівники яких підлягають обов’язковому відстороненню від роботи у разі відмови або ухиленню від вакцинації проти COVID-19.

Про це розповів сьогодні, 9 листопада, начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

«У МОЗ розширили перелік професій, які підлягають обов’язковому відстороненню від роботи у разі відмови або ухиленню від вакцинації проти COVID-19 – до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади додаються співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83», – розповів Сергій Сечін.

Також він додав, що наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року, а це означає, що до цього часу керівники підприємств або установ зобов’язані попередити невакцинованих працівників про відсторонення відповідним внутрішнім наказом або розпорядженням. Відсторонення діятиме до отримання працівником першої дози щеплення або до кінця карантину.

Відсторонений працівник позбавляється заробітної плати, стажу для отримання пенсії, а також позбавляється стажу, який дає право отримати щорічну відпустку.

Крім цього, Міністерство охорони здоров’я України затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19.