Управління Держпраці у Житомирській області продовжує консультації у воєнний час

04 квітня 2022

Після початку військової агресії російської федерації Держпраці зупинила проведення інспектувань та зосередилася на забезпеченні працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами.

Війна впливає на всі сфери суспільства і на трудові відносини в тому числі. Цілі підприємства змінюють своє місце знаходження, багато людей залишають свої домівки і робочі місця, переїжджають в інші населені пункти, в інші регіони і за кордон.  

В таких умовах Управління Держпраці у Житомирській області використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці.

Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

У засобах масової інформації розміщено 277 інформаційних повідомлень з питань, що належать до повноважень Управління Держпраці, на телебаченні –2, на офіційних сайтах і у соціальних мережах – 171, функціонує телеграмканал (https://t.me/zt_dsp).

З початком бойових дій оптимізована робота сервісу «інтерактивний інспектор», який дає можливість всім бажаючим у найкоротші терміни отримати актуальну інформацію щодо застосування законодавства у конкретній ситуації через засоби електронного зв’язку або телефоном. (https://zt.dsp.gov.ua/main-news/iak-skorystatysia-servisom-interaktyvnyi-inspektor-ta-otrymaty-onlain-konsultatsiiu-shchodo-dotrymannia-zakonodavstva-pro-pratsiu/)

Через сервіс «інтерактивний інспектор» з початку війни надано більше 30 тисяч консультацій, в тому числі безпосередньо Управлінням Держпраці у Житомирській області надано 302 консультацій, в т.ч. з питань праці – 272, охорони праці – 8, гігієни праці – 2, надання адміністративних послуг – 0.

Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків. Такими заходами охоплено більше 103 тимчасово переміщених осіб в регіоні.

Більше інформації за посиланнями: