Фахівці Управління Держпраці внесли припис керівництву Обласного центру крові за незаконне відсторонення

17 січня 2022

До Управління Держпраці у Житомирській області надійшло звернення від працівниці КНП «Обласний центр крові» щодо можливих порушень законодавства про працю – незаконне відсторонення від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19.

Про це повідомляють у відділі з питань  додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

Працівниця була відсторонена від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19 наказом керівника з 23 грудня 2021 року. Відповідно до наказу Міністерства  охорони здоров’я України, розширений перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації, до якого додалися медики, комунальники та місцеві урядовці, набирає чинності лише 31 січня 2022 року. Враховуючи, що КНП «Обласний центр крові» – це комунальний заклад Житомирської обласної ради фахівці Управління Держпраці під час позапланової перевірки встановили порушення ст. 46 КЗпП.

За результатами позапланової перевірки керівництву КНП «Обласний центр крові» внесено припис про усунення порушення, а саме поновлення на роботі, інакше незаконно відсторонена працівниця має право звернутися до суду.