Молоді Хмельниччини роз’яснено основи трудової захищеності

17 березня 2023

«Щоб захистити власні трудові права необхідно офіційно оформити трудовий договір з роботодавцем» – на цьому наголосили посадовці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці під час зустрічі з учнями Шепетівського професійного ліцею.

Інспектори праці роз’яснили, які види робіт заборонені для неповнолітніх. Зокрема, наголосили, що підлітки не можуть працювати у небезпечних і шкідливих умовах, під землею, на теплових електростанціях, на нафто- і газовидобувних підприємствах та інших роботах із Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці.

Крім того, підкреслено, що трудовий договір із неповнолітнім працівником потрібно укладати лише у письмовій формі. У потенційного неповнолітнього працівника не повинно бути медичних протипоказань, тому він має пройти медичне обстеження і надати роботодавцю довідку. Такий медогляд проводиться щорічно допоки працівнику не виповниться 21 рік.

Посадовці розповіли майбутнім робітникам про правила трудових відносин, ризики і наслідки незадекларованої праці та трудової експлуатації, зокрема в умовах воєнного стану.

У разі виникнення питань учасникам заходу  порадили у майбутньому  звертатися за консультацією до Держпраці,  та розповіли про інформаційні ресурси, де кожен може знайти актуальну інформацію, як захистити свої трудові права.