На Хмельниччині інспектори продовжують проводити посилену інформаційну роботу з питань трудового законодавства

16 березня 2023

“Належне оформлення трудових відносин – гарантує право на безпечні та здорові умови праці” – саме про переваги офіційного працевлаштування  не перестають інформувати фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Роботодавцям наголошують на неприпустимості допуску до роботи працівників без укладення трудових договорів та розповідають правила працевлаштування.

Крім того, під час інформаційних зустрічей інспектори роз’яснюють окремі положення ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема щодо:

–         встановлення та обліку часу роботи та часу відпочинку під час дії воєнного стану;

–         повідомлення працівника про зміну істотних умов праці;

–          переведення працівника без його згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, тощо.

Фахівці висвітлюють також питання оплати праці працівників, забезпечення їх прав на відпочинок, особливості дистанційного режиму роботи, дотримання заходів безпеки праці на робочому місці задля уникнення виробничого травматизму.

Особливу увагу приділяють трудовим правам та соціальним гарантіям для осіб з інвалідністю, зокрема стосовно укладання та розірвання трудового договору, режиму роботи на умовах неповного робочого дня (неповного робочого тижня).

Інспектори акцентують на необхідності бути уважними під час пошуку роботи, аби уберегтись від примусової роботи. Радять ознайомитись із матеріалами щодо протидії торгівлі людьми, які зібрані на інформаційних ресурсах Держпраці – https://pratsia.in.ua/forced_labour.php