На Вінниччині обговорили проблематику проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану

24 березня 2023

23 березня за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького у Вінницькому національному аграрному університеті відбулася нарада щодо актуальних питань проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану.

Участь у заході взяв начальник Управління інспекційної діяльності  у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці, а також представники обласних та районних військових адміністрацій, регіональних служб, об’єднаних територіальних громад, наукових об’єднань, керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

Посадовець Держпраці поінформував присутніх про важливість  дотримання вимог законодавства з охорони праці під час проведення комплексу весняно-польових робіт.

Зокрема, зазначено, що під час проведення сільськогосподарських робіт зростає ризик виникнення виробничого травматизму. Наведено статистику минулого року, що саме на  сільськогосподарських підприємствах  було травмовано 23 працівники, шестеро з них – смертельно.

Увагу акцентовано на  технічних та організаційних порушеннях, які стали причинами нещасних випадків, а також роз’яснено шляхи їх усунення.

Підкреслено, що вирішувати проблеми варто спільними зусиллями при системному і конструктивному підході, адже від того, як буде організовано роботу зараз – залежить результат восени.

В ході виступу Тарас Висоцький відзначив лідерство Вінниччини у сільськогосподарському виробництві.

Захід був інформативним, кожен учасник отримав відповіді на свої запитання стосовно безпечної діяльності агроформувань в регіоні.