Хмельниччина: інспектори застерегли працівників від примусової праці та поінформували про переваги легального працевлаштування

24 березня 2023

Фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці продовжують проводити інформаційні відвідування щодо подолання незадекларованої праці, протидії торгівлі людьми та будь-яких проявів дискримінації.

Цього тижня заходи проведено серед працівників різних галузей діяльності Хмельниччини.

Співрозмовникам наголошено, що тільки при офіційному працевлаштуванні працівник отримує регулярно заробітну плату, захищений від незаконного звільнення, йому гарантовані здорові та безпечні умови праці, тощо.

Інспектори розповіли про важливість забезпечення психосоціальної підтримки на робочому місці в умовах війни, зокрема, поінформували про практичні методи організації психологічно здорового робочого середовища.

Зазначили, що роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу.

Крім того, фахівці акцентували на необхідності бути уважними під час пошуку роботи, аби вберегтися від примусової роботи. Рекомендували ознайомитись із матеріалами щодо протидії торгівлі людьми, які зібрані на інформаційних ресурсах Держпраці – https://pratsia.in.ua/forced_labour.php