Що втрачає працівник у разі відсторонення через відсутність щеплення від COVID-19

08 грудня 2021

Наслідки відсторонення від роботи невакцинованих працівників – втрата стажу та заробітної плати.

Про це розповів вчора, 7 грудня, у прямому етері UA:Українського радіо «Житомирська хвиля» начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

«Не зараховується загальний стаж, який потрібен буде для оформлення пенсії. Також такий працівник не зможе отримати щорічну відпустку через зменшення кількості відпрацьованих днів. І найголовніше – працівник не отримує заробітну плату, яка потрібна для життя людини», – сказав Сергій Сечін.

Також він додав, що у постанові Кабміну та наказі МОЗ не визначено порядок залучення відсторонених працівників до дистанційної роботи.

Для відсторонення керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють. Якщо ж працівник не підписує попередження – складається відповідний акт. Звільнити працівника за відмову від щеплення неможливо – робоче місце зберігається за ним на весь період відсторонення.

Крім цього, якщо працівник перебував на лікарняному до попередження, то такий лікарняний оплачується у повному обсязі, а відсторонення відбувається у перший день виходу на роботу.

Повне відео з прямого етеру можна переглянути нижче.