З початку листопада до Управління Держпраці надійшло 11 звернень від відсторонених невакцинованих працівників, – Сергій Сечін

08 грудня 2021

Перша хвиля відсторонень від роботи невакцинованих працівників від COVID-19 відбулася на початку листопада і до Управління Держпраці у Житомирській області надходили звернення від освітян щодо перевірки процедури відсторонення. Загалом за цей період надійшло 11 звернень.

Про це розповів вчора, 7 грудня, у прямому етері UA:Українського радіо «Житомирська хвиля» начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

«До нашого Управління надійшло 11 звернень від відсторонених працівників – це все освітяни. По 4 зверненням ми надали роз’яснення відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, а 7 звернень стосувалися проведення перевірки щодо законності відсторонення. Ми провели 4 позапланові перевірки, у ході яких не виявили порушень – процедура відсторонення була дотримана у повному обсязі», – сказав Сергій Сечін.

Також він додав, що підстави для відсторонення визначені постановою Кабміну та наказом МОЗ – відмовлення або ухилення від обов’язкової вакцинації від COVID-19 відповідних категорій професій. Якщо людина зробила хоча б одну дозу щеплення – вона має бути допущена до роботи.

Для відсторонення керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють. Якщо ж працівник не підписує попередження – складається відповідний акт. Звільнити працівника за відмову від щеплення неможливо – робоче місце зберігається за ним на весь період відсторонення.

Нагадаємо, що у МОЗ розширили перелік професій, працівники яких можуть бути відсторонені від роботи у разі відсутності вакцинації вже з 9 грудня.

Повне відео з прямого етеру можна переглянути нижче.