У жовтні на Житомирщині виявили 5 порушень додержання законодавства про працю

08 листопада 2021

На території Житомирської області працівники Управління Держпраці у жовтні провели 6 заходів державного контролю з питань додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин та виявили 5 порушень.

Про це повідомляє відділ з питань  додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

«У жовтні місяці провели 6 заходів державного контролю з питань додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин. У двох суб’єктів господарювання виявили працю неоформлених працівників: 1 працівника у ФОП в м. Коростень, який працює у сфері обслуговування (кафе) та 4 працівника у ФОП з Черняхівського району, який займається камнеобробкою», – йдеться у повідомленні.

За результатами перевірки для ФОП в м. Коростень готується постанова про накладання штрафу, а ФОП із Черняхівського району отримав попередження.

Довідково. Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Також звертаємо увагу, що законодавством про працю взагалі не передбачено права роботодавця приймати працівника на стажування. Якщо роботодавець бажає пересвідчитися в належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального терміну.

Випробувальний термін для прийняття на роботу становить:

  • не більше трьох місяців — у загальних випадках;
  • не більше місяця — для робітників;
  • не більше шести місяців — в окремих випадках за погодженням із профспілкою.