Відсьогодні невакциновані працівники відсторонені від роботи

08 листопада 2021

4 жовтня 2021 року у Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили наказ щодо посад, які підлягають обов’язковому відстороненню від роботи у разі відмови або ухиленню від вакцинації проти COVID-19. Відсторонення діятиме до усунення причин, що його зумовили – до першої вакцинації або до закінчення карантину.

Про це розповів сьогодні, 8 листопада, начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін коментарі для UA: Житомир.

«Якщо працівники, чиї посади входять у перелік наказу МОЗ, ухиляються або не бажають вакцинуватися без підстав, то відсьогодні вони відсторонені від роботи, про що керівник підприємства або установи зобов’язаний був попередити їх минулого тижня. Якщо керівник не відсторонює невакциновану особу, то він підлягає адміністративному стягненню у сумі до 170 тис. грн. Що стосується подачі позовів до суду від відсторонених працівників – це право кожного громадянина України подати в суд, якщо його права порушуються», – сказав Сергій Сечін.

Відповідно до наказу МОЗ відсторонені від роботи можуть бути працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • місцевих державних адміністрацій;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

«Підстави для відсторонення визначає стаття 46 КЗпП – поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмова або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктаж і перевірка знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством. Законодавство – це система нормативно-правових актів, які регулюють діяльність організацій, установ, підприємств на території України, прийнятий Верховною Радою України, Кабміном, міністерствами та відомствами. А це означає, що МОЗ, прийнявши 4 жовтня 2021 року відповідний наказ, діяло у межах своїх повноважень», – сказав Сергій Сечін.

Також він додав, що відсторонений працівник позбавляється заробітної плати, стажу для отримання пенсії, а також позбавляється стажу, який дає право отримати щорічну відпустку.